Zpět

Kouzla - Kouzelnická
Iluzivní

Falešné stopy
magenergie: 10 mg za jeden pár
past: Int ~ 9 ~ 0
dosah: 100 s
rozsah: dle dodané magenergie
vyvolání: 1 k za jeden pár
trvání: 2 sm
Kouzlo vytvoří stopy, které kouzelník již někdy viděl, nebo mu je někdo popsal. Popisoval-li stopy hraničář, past se o 1 zvýší. Iluze je komplexní smyslová, takže se společně se stopami vytvoří i příslušný pach.

Leomundova past
magenergie: 6 mg
past: Int ~ 12 ~ nic/podlehl
dosah: dotyk
rozsah: 1 předmět
vyvolání: 5 k
trvání: do prohlédnutí pasti
Tato past je vytvořena pro hlupáky zloděje a další postavy schopné ukrást kouzelníkovo zboží. Kouzelník sešle toto kouzlo na nějaký malý mechanismus jako je zámek, pant, petlice, ozubené kolečko ,atd. Všichni, kteří mají schopnost nalézat pasti jsou si stoprocentně jisti, že tam nějaká past je. Samozřejmě, že kouzlo je pouze iluze a pokud bude "past" spuštěna nic se nestane. Základní funkcí této pasti je totiž to aby odradila zloděje nebo je nechala vyplýtvat drahocenný čas na její odstranění.
Jedná se o komplexní iluzi.

Simulace
magenergie: 5 magů
past: Chr + Roz - Int ~ 5 ~ 0
dosah: dotyk
rozsah: 1 humanoid
vyvolání: 1 kolo
trvání: 1 směna
Pomocí tohoto kouzla je možné nasimulovat téměř cokoliv (choleru, těhotenství, výron,...), mimo smrti. Při seslání kouzla na jinou osobu je třeba o 2 magy více. Kouzlo lze seslat jen na osobu, která s tím souhlasí. Chce-li kouzelník, aby kouzlo trvalo déle než jednu směnu, musí za každou další přidat 2 magy.
Autor: Jiří T. Pertl

Simulace smrti
magenergie: 10 magů
past: Chr + Roz - Int ~ 5 ~ 0
dosah: dotyk
rozsah: 1 humanoid
vyvolání: 1 kolo
trvání: 1 směna
Kouzlo má stejné stejné účinky jako obyčená simulace, ovšem s tím rozdílem, že se dá nasimulovat i smrt. Ostatní dodávání magenergie je stejné jako u obyčejné simulace.
Autor: Jiří T. Pertl

Změna vzhledu
magenergie: 8 mg
past: Int ~ 8 ~ 0
dosah: dotyk
rozsah: 1 osoba
vyvolání: 3 k
trvání: 3 sm
Seslání kouzla způsobí změnu vzhledu postavy. Skutečný tvar se tedy nezmění, takže pokud se někdo "přeměněné" postavy dotkne, má bonus +2 k hodu proti pasti. Kouzlo neúčinkuje na magické tvory a nová podoba musí být stejné třídy velikosti.

Zrcadlo minulosti
magenergie: 25 magů za směnu
past: Int ~ 2 ~ vidí iluzi/nic
dosah: 5 s
rozsah: koule o průměru 20 s
vyvolání: 1 směna
trvání: dle dodané magenergie
Toto kouzlo vrátí čas jakoby zpět a to o tolik, kolik je do kouzla vloženo magenergie. Kouzlo zobrazí přesně to, co se na daném místě v dané minulosti odehrálo. Je to však jen iluze, takže už nelze nic změnit.